Obec Milonice

oficiální stránky
Milonice

 • Vláda České republiky prodloužila omezení volného pohybu osob na území státu do 11. dubna 2020. Z tohoto důvodu se také prodlužuje doba uzavření Obecního úřadu pro veřejnost. Naprosto nezbytné úřední úkony mohou být provedeny občanům po předchozí telefonické domluvě. Kontakty 517 367 550 nebo 774 893 233, 724 976 130.
 • MUDr. Gardavský oznamuje, že z důvodu zpřísněných opatření a nedostatku ochranných pomůcek budou ordinační hodiny probíhat takto: v pondělí a úterý od 8-11 hod., ve středu od 13-16 hod., ve čtvrtek a pátek od 8-11 hod. a to vždy po předchozí telefonické domluvě a jen opravdu vážné případy. Telefonické konzultace, e recepty, e-neschopenky poskytuje na tel. číslech 517 367 311 nebo 725 440 166. Budova střediska je stále uzamčena.
 • Veškeré informace o COVID-19 pro veřejnost jsou exkluzivně uváděny na stránkách MZ ČR zde: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19
 • Informace Krajské hygienické stanice JMK zde: www.khsbrno.cz   a informace JMK zde: https://koronavirus.jmk.cz
 • Vláda České republiky prodloužila omezení volného pohybu osob na území státu o další týden, a to do 1. dubna 2020. Z tohoto důvodu se také prodlužuje doba uzavření Obecního úřadu pro veřejnost. Naprosto nezbytné úřední úkony mohou být provedeny občanům po předchozí telefonické domluvě. Kontakty 517 367 550 nebo 774 893 233.
 • Vzhledem k omezení provozu městských úřadů vydalo Ministerstvo vnitra stanovisko k platnosti občanských, cestovních a řidičských dokladů. Pokud platnost občanského nebo cestovního dokladu skončila po dni 1. března 2020, mohou občané na území České republiky prokazovat svoji totožnost i nadále těmito neplatnými doklady. Osoby, jimž skončila platnost řidičského průkazu během nouzového stavu, mohou v tomto období na území ČR řídit motorové vozidlo pro příslušnou skupinu motorového vozidla, aniž by odevzdali prošlý řidičský průkaz a získali nový. Více informací najdete ZDE.
 • Oznamujeme občanům, že od pondělí 23. 3. 2020 vstoupí v platnost druhá vlna dopravních opatření JMK, která znamená zavedení autobusových i vlakových spojů IDS JM dle prázdninových jízdních řádů.
 • Vážení občané, dle nařízení vlády je povinné na veřejnosti nosit roušky, respirátory případně jiné ochranné pomůcky proti šíření virů. Dále vláda zakazuje přítomnost všem osobám v prodejnách potravin a drogerie v čase mezi 7 - 9 hod. a to s výjimkou osob starších 65 let. 
 • Opatření učiněná Vládou ČR: www.vlada.cz
 • Vážení spoluobčané, vzhledem k nouzovému stavu, jenž vyhlásila Vláda České republiky, a abychom co nejvíce předešli dalšímu šíření nákazy, jsme přistoupili k uzavření Obecního úřadu pro veřejnost. Zaměstnanci úřadu však budou nadále pracovat a jsou občanům k dispozici na telefonu a e-mailu. Naprosto nezbytné úřední úkony mohou být, po posouzení, provedeny občanům po předchozí telefonické domluvě. Tel.: 517 367 550 nebo 774 893 233. Veškeré poplatky můžou být hrazeny převodem na účet. Děkujeme za pochopení!
 • Obec Milonice jako zřizovatel MŠ Milonice uzavírá po dohodě s ředitelkou MŠ s platností od 17. 3. do odvolání Mateřskou školu i se školní vývařovnou pro veřejnost. Obědy s dovozem je možné objednat v Bučovicích v restauraci Kometa tel. č. 731 174 898 nebo v restauraci Katolický dům tel. č. 733 688 820 nebo 517 383 560. 
 • Místní knihovna Milonice je až do odvolání uzavřena.

 

Hlášení místního rozhlasu (klikněte na ikonu reproduktoru)

 

 

 

 

 

Kalendář kulturních, sportovních a společenských akcí obce Milonice na rok 2020

(Tento kalendář je pouze informativní. Během roku je ho možné doplňovat či měnit dle aktuální potřeby pořadatelů.)

---

                                                                                                                                        

 Portál krizového řízení HZS JmKHZS JmK informuje občany, že v případě přirozených/přívalových povodní najde občan základní informace o žádoucím postupu chování před/při/po povodních v informačním balíčku na KRIZPORTU - rady pro občany nebo na stránkách obce povodňový balíček.